מדריך לבחירת מזגן בממד: המפרט והתקנות

January 28 2024doritr

כל אדם יודע שמרחב מוגן מהווה חדר חשוב ביותר בבית. אנו חיים במדינת ישראל והמציאות הביטחונית שבה מחייבת בכל בית מרחב מוגן שמטרתו היא להגן על כל דיירי הבית במצבים של מלחמות והסלמה ביטחונית.

כמובן שחשוב ביותר שחדר הממד יהיה נוח ונעים הן עבור שהייה בו במצבים הדורשים זאת והן כאשר הוא משמש כחדר בבית באופן שגרתי. לכן, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות בכל ממד הוא להתקין מזגן. מזגן בממד מאפשר לו להיות מרחב נעים, נוח ובטוח. כמובן שיש תקנות הנוגעות להתקנת מזגן בממד ויש להתקין אותו בהתאם לכל התקנות וההנחיות וכן בצורה המקצועית ביותר.

כיצד מתקינים מזגן בממד?

ניתן להתקין מזגן בממד, כאשר יש צורך שהוא יותקן בהתאם להנחיות של פיקוד העורף: יש להתקין את ההכנה למיזוג על פי תקן ישראלי 994, יש לבצע את התקנת המזגן רק בקיר הפנימי שלו, בכדי שלא לפגוע ביכולת האיטום של הממד, יש להימנע מלקדוח חור בקיר החיצוני,  יש לאטום כל קידוח המתבצע בקיר הפנימי באמצעות חומר איכותי ייעודי.

כמו כן,  יש להתקין ברז שמטרתו היא לנטרל את מערכת הניקוז בזמן חירום, יש צורך לאטום את הצנרת שבקירות הממ”ד, יש לאטום את המעבר של הצנרת אשר מתחברת לממ”ד באמצעות חומרי אטימה שיש להם אישור מפיקוד העורף וכן, יש להשאיר רווח של לפחות 40 ס”מ לפחות מהקיר וכן לפחות של 35 ס”מ מהתקרה.

איזה מזגנים אפשר להתקין בממד?

חשוב מאוד להבין כי לא כל מזגן מותר להתקין בממד. בין המזגנים שניתן להתקין בממד הם: בממדים אשר נבנו בשנת 2002 ניתן להתקין מזגן מיני מרכזי אשר יתחבר למערכת של המיזוג המרכזי באמצעות צינור מיוחד שהקוטר שלו הוא 8. יש להתקין אותו בקיר הפנימי.

מזגן עילי עם תפוקה של קירור של 1 ועד 1 וצי לצורך חימום וקירור הממ”ד. מזגן זה יאפשר לכם שהייה בטוחה בממד גם בזמן של התקפה כימית שכן הוא מקרר ומחמם את האוויר המצוי בתוך הממד מבלי שיהיה צורך בחדירה של אוויר מבחוץ.

בדירות חדשות ניתן למצוא כיום התקן למזגן לממד למקרה של התקפה כימית. אולם, בדירות ישנות לא תמיד יש הכנה למזגן בממד ועל כן, יש צורך להוסיף התקן ייעודי אשר פיקוד העורף מאשר. ההתקן המדובר כולל תשתית מוכנה לצורך התקנת המזגן.

כיצד בוחרים אנשי מקצוע לצורך התקנת מזגן בממד?

אם אתם מחפשים אנשי מקצוע עבור התקנת מזגן חדרה עבור הממד שלכם, כדאי שתבחרו אותם בצורה הטובה ביותר. חשוב לבחור באנשי מקצוע מוסמכים לצורך ביצוע העבודה המדוברת. כלומר, אנשי מקצוע שיודעים כיצד להתקין מזגן בהתאם לכל ההנחיות של פיקוד העורף וזאת בכדי שהמזגן יהיה מותאם ותקין בממד.

Share: