פסיכולוג בחיפה להתמודדות בעת מלחמה

December 25 2023doritr

ישנם תקופות בחיים שבהם חשים מוצפים רגשית, חסרי יכולת להתמודד עם הקושי באופן עצמאי. בתקופות שכאלה, לא כדאי להישאר לבד עם הקושי וחשוב מאוד לפנות לטיפול שיסייע. כיום ניתן למצוא פסיכולוגים המציעים את שירותיהם ברחבי הארץ עבור מגוון רחב של טיפולים נפשיים שונים,

אנו מצויים בזמן לא פשוט, המלחמה המתרחשת בישראל גורמת ללא מעט אנשים להתמודד עם חרדות וקשיים מסוגים שונים. במקרה שבו אתם מרגישים שאתם לא מצליחים להתמודד באופן עצמאי עם הקשיים שלכם וכי הם פוגעים לכם באיכות החיים, זה הזמן שלכם לחפש פסיכולוג שיעניק לכם טיפול נפשי שיסייע לכם.

מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי?

אם אתם שואלים את עצמכם מתי זה הזמן לפנות לטיפול פסיכולוגי, בזמן המלחמה או בכלל, הנה כמה דברים חשובים שיכולים לסמן לכם שאתם זקוקים לטיפול:

ראשית כל, אם אתם חשים תחושה ממושכת על עצב, חוסר אונים או אפתיות בחיי היומיום שלכם ואתם לא מרגישים שזה משתפר באמצעות עזרה של בני המשפחה שלכם, החברים שלכם או כל אדם קרוב אחר, ככל הנראה מה שיסייע לכם זה טיפול פסיכולוגי.

אם אתם מוצאים את עצמכם חסרי יכולת או מתקשים להתנהל בחיי היומיום שלכם בצורה שגרתית ולבצע את הפעולות שאתם נדרשים לבצע, ככל הנראה טיפול פסיכולוגי יכול להיות יעיל עבורכם.

אם אתם חווים פחד לא פרופורציונאלי, חרדות, עצב, דאגה או כל רגש שלילי אחר בצורה מוקצנת, טיפול פסיכולוגי יכול לסייע לכם.

אם אתם מבצעים פעולות שונות שמזיקות לכם או לאחרים כגון: אם אתם שותים יותר מדי אלכוהול או צורכים סמים, בכדי לשכוח או בכדי להתמודד עם המצב שלכם, טיפול פסיכולוגי הוא הדבר הנכון עבורכם.

אם אתם חשים שאתם רוצים לפגוע בעצמכם, גם במקרה הזה, טיפול פסיכולוגי או אפילו פסיכיאטרי הוא קריטי.

אם אתם מחפשים פסיכולוג ילדים בחיפה או פסיכולוג עבורכם בחיפה, חשוב שתבחרו אותו בצורה נכונה.

כיצד תבחרו פסיכולוג?

בין אם אתם מחפשים פסיכולוג ילדים עבור הילד שלכם ובין אם אתם מחפשים פסיכולוג עבורכם וזאת בשל המלחמה והתחושות שהיא מעלה בכם, אין ספק שאתם חייבים לבחור במטפל נכון וכן בטיפול נכון וזאת בכדי שהוא יהיה אפקטיבי ויסייע לילד שלכם או לכם. הנה כמה פרמטרים שעליכם לבחון טרם אתם בוחרים פסיכולוג:

ראשית כל, אם מדובר על צורך בפסיכולוג ילדים, בדקו האם הוא אכן מוסמך לטפל בילדים, האם יש לו גישה לילדים והאם יש לו יכולת לסייע לילד שלכם בהתאם לקשיים שהוא סובל מהם.

אם אתם זקוקים לפסיכולוג עבורכם, בדקו איזה שיטות טיפול הוא מציע והאם יש לו יכולת מקצועית להתאים לכם את סוג הטיפול המדויק עבורכם. המטרה היא שהטיפול יסייע לכם.

אם אתם מתגוררים בחיפה ומחפשים פסיכולוג בחיפה, חשוב מאוד שתקבלו המלצות, בין אם המלצות באינטרנט ובין אם המלצות מבני משפחה, חברים או קרובים אחרים שהיו אצל פסיכולוג ויכולים להמליץ לכם על האמינות שלו, על היכולת המקצועית שלו, הגישה שלו ועוד.

Share: